Huvitavad leiud Ameerika köögisalongidest

Home / Ideed ja inspiratsioon / Huvitavad leiud Ameerika köögisalongidest

New Yorgi salongidest

Külastades enam kui 20 köögisalongi New Yorgis, leidsin nii mõndagi imetabast. Jagan oma leide nüüd ka teiega.

NB! Piltide kasutamine ja levitamine on lubatud ainult koos veebilingiga viidates sellele lehele.

LED valgustusega tööpind

See LED valgustusega tööpind oli üks enam tähelepanu äratavam. Tegelikult käib seal ülevalt alla veel ribauks. Komplekt on mõeldud baarikapiks, kuna paremapool on integreeritud kohvimasin. Tühja koha peale on mõeldud veinikülmik.

Erilised sahtlipaneelid

Huvitavalt on lahendatud siin nurgakapp ja sahtlipaneelid. Tõenäoliselt soovis klient sellist nurgakappi, aga eestvaates oleks köök jäänud siis kuidagi inetu. Seega lahendus järgmine – sahtlipaneelid tehti pikemad, kui sahtlid ise tegelikult on. Väga haakub see ka minu enda mõttelaadiga – kui kuidagi ei saa, siis kuidagi ikka saab.

Metallist köögid

Üleni läikivast messingist köök. Salongi omanik ütles, et selliseid kiiksuga kööke tellitakse tegelikult vähe, aga on siiski neid, kes soovivad.
Käe all see materjal ei tundunudki külm, kuigi tegemist on metalliga.

Üleni metallist köögi leidsin ühest teisest salongist veel. Mõtlesin seal olles, et oi, kui raske on seda puhtana hoida. Katsusin, et kui kiiresti näpujäljed peale jäävad? Ja teate, üldse ei jäänud! Kogu see köök oli tehtud näpujäljekindlast roostevabast metallist.

Vaskse metallist tööpinna ja valamuga köök ei ole ka väga tavapärane. Seal oligi üks salong, kes oli pühendunud ebatavalistele köökidele. Antud kööki vaadates näete, et kappide metallist servad keerduvad otse käepidemeteks. Tegelikult nägin ühes teises salongis veel selliseid käepidemeid. Ja see teine salong ütles mulle, et tegemist on nende välja töötatud ja patenteeritud mudelitega. Hmm.

Peened detailid

Ühes köögis olid väikesed sahtlipaneelid tehtud hoopiski peeglist. Lisaks kaunistasid neid imeilusad punase mustriga käepidemed.

Samast köögisalongist leidsin ka teise nikerdustega ja väga huvitava käepideme. Tegelikult oli muidugi tervel köögimööblil sellised käepidemed.

Käepidemetest veel – leidsin sellise, kus oli süvis tehtud puidu sisse, aga lisatud oli ka metallist osa, kust tõmmata.

Samas armastatakse ka nö silmapaistmatuid käepidemeid. Kui vaatate kappi kaugelt, ei saa arugi kus on käepidemed. Aga lähedalt tehtud pildil on need ilusti näha. Ameerikas nägin päris mitmeid lahendusi, kus metallist profiilist nö kasvasid välja käepidemed.

Metallist raamidega kapiuksi oli näha mitmeid. Siinkohal pronksjad raamid ja pronkspeeglist kapiuksed. Paistab, et see hakkab tulema trendiks, et kapiuksed oleksid nagu peeglid.

Metalli on püütud integreerida ka tööpinna sisse. Läikivad messingist ribad on pandud täispuidust tööpinna sisse.

“Stone Age”

Kivi oli Ameerikas ka selline materjal, ilma milleta ei saanud läbi pea ükski köök. Oli selleks siis tööpind ja taust, saare servad või isegi terved kapiuksed. Trendina hakkab tulema “Stone Age” nimeliseks kutsutud periood. St. et kõik tehakse kivi moodi, olgu selleks materjaliks siis päris kivi või imitatsioon. Ameerikas olid need kapiuksed kaetud ikka päris õhukese kivist plaadiga. Sama materjal mis tööpinnal ja saare küljel.

Tööpinna kivimuster ei muuda suuna, kui nurk keerab. Kokkulõiget ei ole.
Kõik on üks suur kiviplaat.

Keraamilised plaadid koos köögiga

Köögisalongides pakuti ka erilisi keraamilisi plaate, mis sobiksid köögi taustaks. Neid sai kohe koos köögiga tellida.

Kaheltpoolt avatav kapp. Eest ja küljepealt. Kapiuks kinnitub kapiraami külge. Ameerikas on kapiraamid ja kapiuksed eraldi.

Ülipikk sahtel. Köök ise keerab vasakult taha. Seega sahtel on nö tavalise köögimööbli taga ja seetõttu saab teha väga pika sahtli.

Ameerikas ei pühenduta ainult köögimööblile ja sellega kaasnevale. Köögidisainer paneb paika kogu terve ruumi. Sealjuures ka valgustuse ja kui vaja siis kaunistab ka selle osa köögimööbliga sarnase liigendusega.
Võin öelda, et see trend, kus koos köögiga disainitakse ära ka köögilagi, hakkab järgmisel aastal ka meile jõudma.

Kokkuvõtteks:

Ameerikas on nii mõnedki asjad teisiti ja põnevad. Aga ka nemad vaatavad hoopiski Euroopa poole, et mida on siit üle võtta ning milliseid uuendusi kasutama hakata. Kohtasin palju moodsaid Euroopa stiilis köögimööbliga salonge, kus polnud midagi Ameerikalikku. Need nopped siin on ainult mõned. Kindlasti vaadake ka minu teisi artikleid Ameerika reisilt.