Uued inspireerivad materjalid

Home / Ideed ja inspiratsioon / Uued inspireerivad materjalid

Köögidisain on muutumas. Mööbliplaatide tootja Egger on üllitanud oma uue kataloogi. Eggeri filosoofia on iga 3 aasta tagant tuua tootmisesse uued trendikad dekoorid. Selleks on neil lausa palgal inimesed, kes külastavad üle-maailmseid messe ja näitusi ning selekteerivad välja värvid ja dekoorid, millest saavad tulevikud trendid. Siiani on nad 100% täppi pannud.

9 inspireerivat trendi

MODERN CLASSIC

Modern Classic kollektsiooni kuuluvad enimmüüdud puidudekoorid. Oma naturaalse, kuid siiski ajatu välimuse tõttu on nad jätkuvalt populaarsed. Pisut tuunitud dekoorid sobituvad hästi klassikaliste värvitoonidega.

Mina ise tooksin välja veel uuenenud kivi-imitatsioonid. Lisandunud on väga trendikad suure tüki graniidid, nagu näiteks Grey Magma Granite. Ja veel teisi ka. Uus trend köögimaailmas – Kiviaeg, kus kivilaadse materjaliga on kaetud nii köögikapi uksed, kui tööpind ja küljed – on peagi ka Eestit vallutamas. Ning Eggeri uute materjalidega saaks teha väga ägeda köögi.

FUTURE RETRO

Future Retro kollektsiooni kuuluvad, nagu nimigi ütleb – tuleviku materjalid ja retro. Nagu näiteks tekstiili imitatsioon, mis tööpinnale asetades on täiesti futu. Lisatakse sinna juurde aga pähklipuu soojust, mis oli 50.-ndate ja 60.-ndate trend. Igatsus vanade väärtuste ja soojuse järgi on tõusev trend.

Sellest komplektist tooksin välja uue tausta dekoori – Ornamentic Wood. Meenutab natuke mosaiiki, aga on tegelikult ühe suure plaadina paigaldatav. Mõnus 3D efekt ning vana retro välimus on omavahel kombineeritud vahvaks dekooriks.

PURE NATURE

Pure Nature kollektsiooni kuulub palju naturaalseid puidutoone. Autentse väljanägemise jaoks on tugevalt esile toodud praod ja oksakohad. Looduslikud on ka rohekad toonid, mis siia kollektsiooni kuuluvad.

Mulle meeldib pähkli tooni täispuidu imitatsiooniga tööpinna materjal Walnut Butcherblock. Näeb välja nagu sõrmjätkatud täispuit, kuid tegelikult on ainult selline dekoor. Pähkli toon köögimööblis on praegu väga suureks trendiks tõusmas.

PERFECT IMPERFECTION

Perfect Imperfect stiili kirjeldatakse kui perfektsust, mis on segatud ebakorrapäraste asjadega. Nagu näiteks sügavate puulõhede ja nagu põlenud puiduga. Või siis roostetanud metalli segunemine rahuliku sirgjoonelise köögidisain.

Tööpinna dekooridest tooksin välja Pewter Halifax Oak. See on nii rustikaalne ja mõnusalt pragunenud, kuid samas sooja sügava puidutooniga. Paneme selle valge mati köögimööbliga kokku ning tulemus ongi perfektselt ebatavaline.

LIGHT URBAN

Väikesed linnakorterid tuleb sisustada mõistlikult ja minimalistlikult. Skandinaavia disain oma heledate toonidega on muutunud paljude lemmikuks. Lahedad materjalid, nagu betoon ja metall, koos neutraalsete helehallide toonidega loovadki Light Urban meeleolu.

Grey Brown Whiteriver Oak on dekoor, mida on saada nii tööpinnana, kui kappide materjalina. Hubane mustjas-pruun puusüü tundub soe materjal ning samuti tööstuslik ja stiilne linnakorteri dekoor.

BLACK OPTIONS

Lausega “Must on tagasi” on must värv jõudnud köökidesse aksessuaaride ja käepidemete näol, aga üha enam ka kappide ja uste ning tööpinna dekooridena. Eggeri uues kataloogis on lisaks läikivale ja matile mustale laminaadile ka mitmeid erinevaid musta tooni või alatooniga puusüü materjale. Olgu öeldud, et läikiv must on nagu peegel.

Selle tööpinna dekoori – Anthracyte Jura Slate – puhul võlub mind dekoori täiuslikkus. Tegelikult meenutab see ka käe all kiltkivi. Selle mitmekülgse dekooriga saab kombineerida peaaegu kõike. Eriti efektne on lisada mustale kiltkivile vana pragunenud välimusega puitu (muidugi Eggeri laminaatide kollektsioonist) ja tulemuseks on väga eriline köögidisain.

COLOURED MONOCHROME

Monokroomne on samaaegselt nii minimalistlik kui harmooniline. Samad värvitoonid korduvad teistsuguse intensiivsusega. Samamoodi kuuluvad siia klassi puidu ja teiste materjalide imitatsioonid.

Värvitoon Caramel Nude on jõuliselt tulemas meie järgnevate aastate köögitrendidesse. Karamelli tooni puitu kasutatakse juba väga palju välismaal. Eggeri laminaati Caramel Nude saab kokku sobitada nii soojade puidutoonidega, kui tumedamate või heledate hallidega.

METAL FUSION

Metal Fusion materjale iseloomustab näiteks kokku sulatades metalli ja kivi iseloomulikke jooni. Puhast metalli välimust kasutatakse kujundustes ka üha intensiivsemalt. Uudne struktuur St20 annab materjalile harjatud metalli autentse väljanägemise.

Anthracite Metal Fabric nimeline materjal näitab, kuidas on kokku sulatatud kangas ja metall. Isegi kare tekstiilitunnetus on mõnevõrra taasesitatud tekstuuriga ST10 Deepskin Rough.

MATT EMOTIONS

Matid pinnad on praegu väga trendikad ning paljud soovivad neid kasutada oma kodudes. Lakikiht PerfectSense Matt loob kvaliteetse ja põneva ilme nii universaalsetes värvitoonides kui ka erinevatel materjalidel.

Indigo Blue kuulub sellisesse dekooride rühma nagu “peaaegu must”. See toon pakub väga elegantset kooslust tumeda puidumustriga, nagu näiteks pähkel. Kui aga kasutada teda koos betooni või metalli imiteerivate materjalidega, on köögidisain tulemuseks stiilne Industrial stiil.

Artikli loomisel on kasutatud Puumerkki poolt läbiviidud koolitusel saadud informatsiooni ning Eggeri kodulehte: www.egger.com