Hiie Härm

Köögimööbli karkassi materjalid

Melamiin. Puit.

Köögimööbel koosneb karkassist ehk kapikorpustest, ustest, tööpinnast ja taustast. Selles artiklis annan teile lühikese ülevaate karkassi materjalidest.

Karkass

Karkasse tehakse kahest erinevast materjalist. Melamiinist ja puidust.

Melamiin

on vaiguga immutatud dekoratiivpaber ehk dekoor, millega kaetakse puitlaastplaat. Servadele pannakse kandid, mis teevad melamiinplaadid küll tugevaks ja vastupidavaks, aga mitte otseselt niiskuskindlaks. Köögikappide karkass ei peagi olema nii niiskuskindel, kui vannitoas. Seega, melamiin on üks kõige enam kasutatav karkassi materjal. Seda on saada paljudes erinevates dekoorides – ühevärvilisi, puidu- või kivimustriga.
Melamiinplaadid on tavaliselt 16 mm paksud.

Puit

Puidust karkassid jagunevad ka tegelikult kaheks – tehakse nii liimpuidust – aga peamiselt soovitatakse kasutada selleks vineeri.

Vineer on keskkonnasõbralik ja vastupidav materjal. Vineeri saab lihvida ja uuesti lakkida, kui peaks midagi juhtuma või siis on soovi aastate möödudes mööblile uuenduskuur teha. Vineer on niiskuskindel. Eriti heaks peetakse Otepääl toodetavat vineeri. Mõistlikum on karkassi materjalina kasutada vineeri, kui täispuitu, mis kipub niiskusega mängima.
Vineeri saab värvida või jätta naturaalsena kontrastiks.
Köögimööbli karkassid tehakse 18 mm paksusest vineerist.

Pilt: Karuse MööbelPortreepilt round Hiie Harm

Minust. Olen kööke kujundanud juba alates 2014.aastast. Köögidisaini õppisin Londoni ülikoolis. Mulle väga meeldib hubane valge Skandinaavia köök ja samuti meeldib mulle ka luksuslik detailirohke Ameerika köögistiil. Ma kuulun Ameerikas asuvasse Köögidisainerite Liitu ning osalen pidevalt nende koolitustel – webinaridel. Pean ennast köögidisaini fanaatikuks. Mulle meeldib olla kursis uuendustega selles valdkonnas – uusim köögitehnika, materjalid, furnituurid jne. Ammutan infot peamiselt Ameerika uudiskirjadest ning ajakirjadest. Ja mulle meeldib oma teadmisi kõigiga jagada. Loodan, et said minu lehelt ka uusi teadmisi.

Tel. 5648 3624          HIIE@UNIVERSAALNEDISAIN.EE        E - R 9:00 - 16:00

@Köögikujundaja Hiie Härm, Universaalne Disain OÜ. - Kõik õigused kaitstud