Köögikujundaja soovitab

Milline nõudepesumasin valida?

Sõnaseletused. Erifunktsioonid.

Nõudepesumasinaid on kahte sorti – integreeritavad ja vabaltseisvad. Lisaks veel mõned mudelid, millel integreerimisel jääb ukse ülemises servas olev esipaneel avatuks.

Selles artiklis räägin oma lemmikutest ehk täisintegreeritavatest mudelitest. Neid on kahes suuruses – 45 cm laiad ja 60 cm laiad.

Sõnaseletused

Selgitan lähemalt, milliseid funktsioone ja lisavarustust mina alati jälgin, kui oma klientidele nõudepesumasinat valin.

Kiir põrandal – kuna täisintegreeritav nõudepesumasin on uksega kaetud, siis on raske aru saada, kas nõud on juba puhtad või masin veel töötab. Selleks näitabki masin põrandale kas punast kiirt (veel töötan) või rohelist (olen valmis saanud).

3 korvi – uuematel masinatel on juba valikus 3 korvi. See tähendab, et kõige üleval on eraldi korv söögiriistadele – saate sinna lihtsalt visata oma kahvlid-noad-lusikad ning masin peseb need puhtaks.

Veesensor – kontrollib, kui mustad nõud on ja kas on vaja lisapesu või loputust. Ühtlasi kohandab masin veekulu mustuse astme järgi.

Reguleeritav ülakorv – võimaldab pesta erineva kõrguse ja suurusega nõusid

Automaatne ukse avamine – kindlustab niiskuse väljumist masinast

Kuivatussüsteemid on erinevatel tootjatel erinevad – AirDry, PerfectDry, Zeolith. Neist viimane on uusim tehnoloogia, mis kuivatab ka plastmass nõusid.

AquaStop – on veelekke kaitse, kui midagi peaks masinaga juhtuma keset töötamise aega

45 cm laiused nõudepesumasinad

Vajutades pildile avaneb uues aknas edasimüüja e-pood,
kust näed mudelit, hinda ja teisi parameetrid

Viitstart – on väga hea lahendus, kui soovid panna nõudepesumasinat tööle näiteks öösel või siis, kui ise ei ole kodus. Saad programmi peale panna ning öelda masinale, et alusta töötamist näiteks 6 tunni päevast. Kui jälgida elektrihindu, siis saadki valida nõudepesumasinale töötamiseks kõige soodsama hinnaga perioodi.

DosageAssist – või mõni muu sarnane nimetus, mis lahti seletatuna tähendab, et nõudepesumasina tablett ei saa kukkuda taldrikute vahele ja seal lahustamata jääda.

30 minuti pesu – programm võiks kindlasti olla. See lubab kiirelt nõud puhtaks pesta, kui on suurem seltskond külas ja plaanis mitme-käiguline õhtusöök.

Eriti vaikne – programm on ka olemas osadel masinatel.

Spetsiaalsed klaasihoidjad – kuhu kinnitada pika jalaga pokaalid, hoiavad klaase ilusti paigal ning turvaliselt.

60 cm laiused nõudepesumasinad

Vajutades pildile avaneb uues aknas edasimüüja e-pood,
kust näed mudelit, hinda ja teisi parameetrid

Erifunktsioonid

Kallimatel nõudepesumasinatel on mitmed erifunktsioonid, millesse tootjad on panustanud, uute tehnoloogiate väljamõtlemise ja arendustegevustega. Kõik ikka selleks, et kasutajate elu mugavamaks teha.

Ajanäit põrandal – näitab, kui mitu minutit on veel jäänud pesutsükli lõpuni.

ComfortLift – on ainult Electroluxi ja AEG masinatel. See tähendab, et alumist nõuderesti saab lingist ülespool tõmmata nii, et nõusid sisse pannes või välja võttes ei pea kogu aeg kummarduma. See on väga kasutajasõbralik ja ergonoomiline lahendus.

Zeolith kuivatus – on ainult Boschi masinatel. See on süsteem, mis kuivatab ära ka plastmassist nõud.

Home Connect – on Boschi mudelite wifi kaudu jälgimine ja käivitamine.

VoiceControl – on samuti Boschi mudeli juhtimine Amazon Alexa abil häälkäsklustega.

Kallimad nõudepesumasinad

Vajutades pildile avaneb uues aknas edasimüüja e-pood,
kust näed mudelit, hinda ja teisi parameetrid

Sahtel-nõudepesumasin

See on oma olemuselt nii teistsugune, et toon ta eraldi välja. On olemas nii ühe sahtliga, kui kahe sahtliga nõudepesumasinat ja selle tootjaks on Ameerika firma Fischer&Paykel. Eestis müüb tema tooteid Decoland.

Erilisemad funktsioonid ja lisad, mis mulle silma jäid:

Knock to pause – tähendab, et saad nõudepesumasina peatada tema uksele koputades.

Sisseehitatud vee pehmendaja – selgitusi ei vaja

15-ne pesuprogrammi seest leiab nii Extra-Dry funktsiooni, mis sarnaselt Boschi masinaga, kuivatab ka plastmassist nõusid. Kuid märksa põnevam tundub mulle – Nõude desinfitseerimine 99,9% bakterivaba.

Lisaks on olemas kõik muud tavapärased funktsioonid – reguleeritavad riiulid, eraldi korvid söögiriistadele, lekkekaitse, lapselukk, pesuvahendi segunemine veega, mitte kukkumine masina sisse, viitstart jne.

Vajutades pildile avaneb uues aknas edasimüüja e-pood,
kust näed mudelit, hinda ja teisi parameetrid

Kõik nõudepesumasinad koos

Vajutades pildile avaneb uues aknas edasimüüja e-pood,
kust näed mudelit, hinda ja teisi parameetrid

Kui Sul on suurem huvi teada saada köögidisaini põhimõtteid, siis vaata minu online kursusi ja leia omale huvipakkuv

Vajuta pildilePortreepilt round Hiie Harm

Minust. Olen kööke kujundanud juba alates 2014.aastast. Köögidisaini õppisin Londoni ülikoolis. Mulle väga meeldib hubane valge Skandinaavia köök ja samuti meeldib mulle ka luksuslik detailirohke Ameerika köögistiil. Ma kuulun Ameerikas asuvasse Köögidisainerite Liitu ning osalen pidevalt nende koolitustel – webinaridel. Pean ennast köögidisaini fanaatikuks. Mulle meeldib olla kursis uuendustega selles valdkonnas – uusim köögitehnika, materjalid, furnituurid jne. Ammutan infot peamiselt Ameerika uudiskirjadest ning ajakirjadest. Ja mulle meeldib oma teadmisi kõigiga jagada. Loodan, et said minu lehelt ka uusi teadmisi.

Tel. 5648 3624          HIIE@UNIVERSAALNEDISAIN.EE        E - R 9:00 - 16:00

@Köögikujundaja Hiie Härm, Universaalne Disain OÜ. - Kõik õigused kaitstud