Köögikujundaja soovitab

Milline segisti valida?

Kaarjas. Moderne. Dushiga. U-kujuline. Eriline.

Kui valamute maailm on suur lai, siis segistite oma on veelgi laiem. Räägin selles artiklis oma isiklikest lemmikutest ja toon pildi ja lingiga välja igast sordist ja stiilist valiku.

Kaarjas segisti

Kaarjaid segisteid on mitut tüüpi. Ühed on täiesti tavalised kaarjad, teised on “vedruga” ja duššivoolikuga kaarjad, siis on veel sellised U-kujulised kaarjad segistid.

Kõige tavalisemad kaarjad segistid on oma olemuselt romantilised ja sobivad pigem klassikalise stiilis köögiga, kui modernse. Kaarjaid segisteid on olemas nii kroom, kui roostevaba materjalist. Samuti graniidist, kas üleni graniidist või siis osaliselt kroom ja osaliselt graniit. Selliseid on hea kokku sobitada sama tooni graniidist valamuga. Veel on olemas kuldseid, vaskseid, messingu, pronksi ja veel mitmeid huvitavaid toone.

Kaarjate segistite puhul võiks vaadata, kui suure pöörderaadiusega on jooksutoru. Mõelda näiteks kui palju te hetkel oma köögis kraani edasi-tagasi keerate ja kas seda on vaja ka tulevikus. Samuti võiks vaadata segisti kõrgust. Kui teil on sügav kraanikauss, siis väga kõrgelt voolav vesi hakkab pritsima. Samas peab kõrgus olema piisav, kui te sageli pesete kõrgeid potte või muid anumaid.

Kaarjad segistid

Kaarjad segistid duššivoolikuga

Vajutades pildile avaneb uues aknas edasimüüja e-pood,
kust näed mudelit, hinda ja teisi parameetrid

Modernsed kaarjad voolikduššiga segistid

Nende kõrgete “vedrudega” segistite osas tuleb alati vaadata esmajärjekorras kõrgust. Kui on plaanis valamu kohale panna ka seinakapp, siis mõnikord võib juhtuda, et segisti on kõrgem, kui see vahe. Sellisel juhul on mõistlik kogu kapirida pisut kõrgemale panna või siis ainult valamukohal olev kapp. Samas selline segisti on oma olemuselt ka pilgupüüdja ning võib olla ei olegi mõistlik tema kohale seinakappi panna. Võib ka näiteks mõned riiulid.

Segistite vahel valides võiks vaadata ka lisaväärtusi, mida erinevad tootjad on oma segistitele välja mõelnud. Mõned on näiteks energiat säästev reziim, mõnel aga vett säästev, mõnel katlakivivastane aeraator. Mõnel segistil saab nupuvajutusega valida, millise joaga vett voolab. Nende vahel valides võiks eelkõige mõelda oma isiklikele kasutusharjumustele.

Modernsed kaarjad segistid duššivoolikuga

Vajutades pildile avaneb uues aknas edasimüüja e-pood,
kust näed mudelit, hinda ja teisi parameetrid

Poolkaare kujuline segisti

Sellised poolkaared, nagu mina neid nimetan, sobivad igasse kööki. Nii klassikalisse, kui moodsamasse. Ka neid on saada nii tavalisi, kui duššivoolikuga. Samuti selliseid, kus ots läheb kumeraks. Nagu kandiline poolkaar.

Viimistlusest on saada nii kroomi, roostevaba, kui erinevat värvi graniidist. Loomulikult ka viimase aja uusi toone, nagu kuldne, vask, messing, pronks.

Üks Grohe ja üks Hansgrohe segisti erinevad teistest sellevõrra, et neil on lisaks tavalisele käepidemele veel ka jooksutoru otsas nupp, mida vajutades vesi avaneb või sulgub. Seda on hästi mugav kasutada, kui käed on kinni või määrdunud, siis saab ka küünarvarrega nuppu vajutada.

Poolkaare kujuline segisti

Poolkaar dushiga

Vajutades pildile avaneb uues aknas edasimüüja e-pood,
kust näed mudelit, hinda ja teisi parameetrid

U-kujuline segisti

U-kujuline segisti sobib samuti igasse kööki. Seda peetakse küll klassikaliseks segistiks, kuid täiesti vabalt sobib see ka moodsasse loft-tüüpi korteri kööki.

Nende segistite puhul võiks vaadata segisti toru pikkust ja mõelda oma plaanitava valamu peale. Kas segisti paikneb valamu peal, kohe servas või peab segisti panema tööpinna peale, mis viib ta valamust kaugemale. Oluline on, et vesi jookseks pigem ikka valamu keskele, mitte kuhugi serva.

U-kujulised segistid

Vajutades pildile avaneb uues aknas edasimüüja e-pood,
kust näed mudelit, hinda ja teisi parameetrid

Retro segistid

See on kohe eraldi tüüp segisteid, mis on ikka inimesi paelunud. Sobivad nad ainult maakodulikku romantilisse kööki. Eriti hästi sobivad kokku nähtava esiservaga valamuga. Ja ku selles köögis on ka veel retro ahi, siis on täiskomplekt.

Retro segistid

Vajutades pildile avaneb uues aknas edasimüüja e-pood,
kust näed mudelit, hinda ja teisi parameetrid

Väga erilised segistid

Mulle väga meeldivad ka sellised väga erilised segistid, nagu ma neid nimetan. On selleks siis nende eriline värvus või tootjate poolt loodud erifunktsioonid.

Igal aastal koostan ma artiklit “Köögitrendid” ning alati näen ma uusi ja põnevaid segisteid, mis maailmas on loodud. Viimane sõna on praegu hääljuhtimisega köögisegisti. Tõsi, meile siia jõuavad nad natuke hiljem.

Allpool on need erilised köögisegistid, mida meil Eestis ka müüakse. Saada on nii keeva veega segistit, kui gaseeritud vee segistit, puutetundlikku, mis ise teatud aja tagant vee kinni keerab, fotosilmaga ning kapselfiltriga. Igati innovaatilised kõik.

Väga erilised segistid

Vajutades pildile avaneb uues aknas edasimüüja e-pood,
kust näed mudelit, hinda ja teisi parameetrid

1) Oras – vee säästmise segisti. Puutetundlik nupp jooksutoru peal. Vesi jookseb 5 sekundit või 1 minut või kuidas ise seadistad.
2) Remer – touch-me ehk puudutusega avanev ja sulguv
3) Blanco – segisti avamine käib jooksutoru eesosas keeratava nupuga
4) Damixa –  vee avamiseks ja sulgemiseks on fotosilm segisti alumises osas
5) Franke – keeva vee segisti. Lisaks saab tavalist jahedat, sooja ja filtreeritud vett
6) Grohe – muuhulgas ka gaseeritud vesi
7) Guglielmi – filtreeritud ja külm gaseeritud vesi lisaks tavalisele; erilised värvid valikus
8) Franke – kapselfiltriga segisti

Kõik segistid koos

Vajutades pildile avaneb uues aknas edasimüüja e-pood,
kust näed mudelit, hinda ja teisi parameetrid

Kui Sul on suurem huvi teada saada köögidisaini põhimõtteid, siis vaata minu online kursusi ja leia omale huvipakkuv

Vajuta pildilePortreepilt round Hiie Harm

Minust. Olen kööke kujundanud juba alates 2014.aastast. Köögidisaini õppisin Londoni ülikoolis. Mulle väga meeldib hubane valge Skandinaavia köök ja samuti meeldib mulle ka luksuslik detailirohke Ameerika köögistiil. Ma kuulun Ameerikas asuvasse Köögidisainerite Liitu ning osalen pidevalt nende koolitustel – webinaridel. Pean ennast köögidisaini fanaatikuks. Mulle meeldib olla kursis uuendustega selles valdkonnas – uusim köögitehnika, materjalid, furnituurid jne. Ammutan infot peamiselt Ameerika uudiskirjadest ning ajakirjadest. Ja mulle meeldib oma teadmisi kõigiga jagada. Loodan, et said minu lehelt ka uusi teadmisi.

Tel. 5648 3624          HIIE@UNIVERSAALNEDISAIN.EE        E - R 9:00 - 16:00

@Köögikujundaja Hiie Härm, Universaalne Disain OÜ. - Kõik õigused kaitstud