Köögikujundaja Hiie Härm

Köögi planeerimine 9 lihtsa sammuga

Ja nii lihtne see ongi.

Kas uue köögi planeerimine on sinu jaoks keerukas protsess? Siin on sulle lihtne õpetus – jaga kogu protsess väikesteks tükkideks. Järgnevad 9 sammu muudavad sinu uue köögi planeerimise lihtsaks.

Vaata üle oma praegune köök

Kas sulle meeldib koos sõpradega toitu valmistades mõnusalt aega veeta? Või kasutad sa kööki peamiselt perele kiiresti toidu valmistamiseks? Kas lapsed/vanemad aitavad ka süüa teha? Kui palju hoiuruumi sa vajad?

Võta kätte ja tee nimekiri asjadest, mida sa ei kasuta. Ole halastamatu. Vii need taaskasutusse või jaga sõpradele.

Samuti pane kirja, mis sinu praeguse köögi juures sulle meeldib ja see, mis ei meeldi. Näiteks, kas pead pidevalt kummarduma ja alumiste kappide sügavustest asju otsima? Kas lapsed saavad ise asju (joogikruus, lusikad jne.) kätte või pead sa neid pidevalt teenindama?

Tee soovide nimekiri

Pane kirja need asjad, mida sa kindlasti tahaksid, et sinu köögis oleks olemas.

Tee omale selge ülevaade, mida sa soovid saada. Seda ka köögitehnika osas. Mis üldse on sinu köögis hädavajalik tehnika? Millist tüüpi pliiti ja ahju sa soovid? Milliste funktsioonidega? Uuri internetist plusse ja miinuseid. Külasta köögitehnika salonge ja vestle klienditeenindajaga.

Mida rohkem sa üles kirjutad ja läbi mõtled, seda paremini sinu uus köök saab planeeritud.

Leia oma stiil

Kogu pilte, mis sind inspireerivad. Vaata ajakirjadest ja lõika välja, surfa köögifirmade veebilehtedel ning Pinterestis.

Õhkamapanevad kaunid köögid, pisidetailid seinte ilmestamiseks, armsad kardinad ja köögi tekstiilid, isikupärased taustaseinad ja põrandavärvid. Ära muretse praegu sellepärast, mida sa saad või ei saa endale lubada. Hetkel tegeled sa ainult oma stiili leidmisega. Kaunid pildid on lihtne viis jagada ideid oma perekonna ja köögikujundajaga.

4. Mõtle, kas kasutada köögikujundaja abi

Ei tasuks alahinnata seda, mida koolitatud disaineri pilk võib sinu ideedele lisaks anda. Aastate pikkune kogemus võimaldab neil välja pakkuda lahendusi, mille peale sa ise poleks tulnud.

Köögikujundajad omavad professionaalset teadmist köögimööblist tervikuna. Milline karkass, uksed, tööpind, pehmeltsuguvad süsteemid, materjalide plussid ja miinused, furnituur ning köögitehnika?

5. Koosta eelarve

Arvesta välja oma võimalused. Jaga seda infot oma köögikujundaja (ja köögifirmaga), et nad saaksid sulle välja pakkuda, kuhu investeerida ja kus kokku hoida.

Näiteks madalama eelarve puhul kasutatakse rohkem riiuleid ja tavalisi kappe. Suurem eelarve lubab valida pehmelt sulguvaid sahtlibokse ja ülesavanevaid kappe. Samuti on palju erineva hinnaga köögimööbli tüüpe, mida kujundaja oskab sulle soovitada.

Köögitehnika osas mõtle, mida sa reaalselt kasutad ja mis sind tööde juures abistaks.

Ära unusta, et pead raha jätma ka paigalduse ning võib olla ka elektri- ja torutöödeks.

6. Leia sobiv köögimööbli firma

Internetist otsides ja tuttavatelt küsides leiad kindlasti palju köögifirmasid, kes valmistavad erinevas stiilis ja hinnaskaalas köögi mööblit. Vaata veebilehtedelt ka nende tehtud töid. Võta aega ning jaluta läbi lähimad köögimööbli kauplused. Tutvu väljapandud näidistega. Suhtle klienditeenindajaga.

7. Naudi köögi kujunduse protsessi

Sa oled lõpuks valinud omale sobiva köögi mööbli. Sul on kujundaja, kes jagab sinu visiooni. Palju õnne – sa oled juba poolel teel oma unistuste köögini. Seega naudi järgmisi samme:

8. Köögimööbli tellimine ja paigaldamine

Kui kõik detailid on läbi räägitud, võid asuda köögi tellimisele. Enamus firmasid pakuvad ka köögimööblit järelmaksuga. Köögimööbel on nagu hea auto, sa ei vaheta seda iga 3 aasta järel.

Kui sul pole omal tuttavat, kes on konkreetselt köögimööbli paigaldaja, siis võta kindlasti paigaldusteenus samast firmast.

Igal mööblitootjal on omad erinevused ning kes teab neid paremini, kui mitte sama firma töömehed.

9. Lõplik viimistlemine

Kui mööbel on paigas, siis säti kohale ka aksessuaarid köögi ilmestamiseks. Kaunis on kui need harmoneeruvad ka ülejäänud eluruumidega. Lisa värviaksente omanäoliste nõude või kardinatega. Igasugused väikesed detailid annavad  köögile isikupära ning teevad sellest köögist just Sinu köögi.

Sinu kaunis köök on valmis

Kokkuvõte köögi planeerimise etappidest:

  • Mõtle läbi, mida sa konkreetselt vajad oma köögis (ruum, kapid, seadmed)
  • Leia oma stiil, kasutades sellesk Pinteresti ja teisi pildiportaale
  • Räägi spetsialistiga
  • Leia sobiv firma
  • Naudi kujundusprotsessi
  • Telli omale unistuste köögimööbel
  • Täiusta seda aksessuaaridega

Kui Sul on suurem huvi teada saada köögidisaini põhimõtteid, siis vaata minu online kursusi ja leia omale huvipakkuv

Vajuta pildile



Portreepilt round Hiie Harm

Minust. Olen kööke kujundanud juba alates 2014.aastast. Köögidisaini õppisin Londoni ülikoolis. Mulle väga meeldib hubane valge Skandinaavia köök ja samuti meeldib mulle ka luksuslik detailirohke Ameerika köögistiil. Ma kuulun Ameerikas asuvasse Köögidisainerite Liitu ning osalen pidevalt nende koolitustel – webinaridel. Pean ennast köögidisaini fanaatikuks. Mulle meeldib olla kursis uuendustega selles valdkonnas – uusim köögitehnika, materjalid, furnituurid jne. Ammutan infot peamiselt Ameerika uudiskirjadest ning ajakirjadest. Ja mulle meeldib oma teadmisi kõigiga jagada. Loodan, et said minu lehelt ka uusi teadmisi.

Tel. 5648 3624          HIIE@UNIVERSAALNEDISAIN.EE        E - R 9:00 - 16:00

@Köögikujundaja Hiie Härm, Universaalne Disain OÜ. - Kõik õigused kaitstud