Olivia näidisköök

Viigardi Keila Mööbliäri näidisköök
Home / Olivia näidisköök

Väljakutse

Kuna näidisköök on mõeldud klientidele näitamiseks, siis tuli proovida ühte köögimööblisse mahutada palju erinevaid võimalusi, süsteeme ja furnituuri. Kuid samas tuli kujundada köök, mis oleks kaunis oma väljanägemiselt ning mugav kasutada. Sest ühel hetkel läheb see köök klientidele müügiks.

Tulemus

Pimenurgaga kapp ja nurgakapisüsteem Le Mans sai valitud selleks, et selgitada kui palju ruumi jääb kasutamata ning kui raske on sinna kappi sukelduda, et riiulile asju panna, ilma nurgakapisüsteemita.

Pedaaliga avatav prügisüsteem. Kui käed on mustad, näiteks koorid kartuleid ja tahad neid visata prügikasti, siis vajutad jalaga pedaalile ning prügikast avaneb.  Ei pea mustade kätega oma kaunist köögimööblit puutuma. Prügisüsteemi saab mõnusalt põlvega kinni lükata.

Nõuderestiga kapp näeb välja selline. Tal ei ole ühtegi riiulit ning tal ei ole kapi põhja all. Selle kapi alla ei saa kinnitada valgustit.

Klaasustega kapp ja valgustid. Valgusteid saab panna nii kapi alla, et nad valgustaksid tööpinda, kui kapi sisse, et luua meeleolu ning tuua esile kauneid nõusid, mis kappi pannakse. Kui juba valida ka kapisisene valgustus, siis kindlasti ka klaasriiulid. Muidu paistab valgus ainult ülemisele riiulile.

Furnituur. Lusikate, kahvlite ja muude köögitarvikutele on mõeldud jaotusrestid. Neid on saada mitmesuguseid erinevaid, nii halle kui valgeid, nii plastikust kui puidust. Mitte vähem oluline pole mittelibisev sahtlipõhjamatt. See takistab sahtli avamisel ja kinni lükkamisel taldrikute, pottide-pannide inertsist liikuma hakkamise. Sahtlimatti on ka valget.

Ahjukapi sahtlil tavaliselt käepidet pole, sellepärast ei panegi seda mugavat pisikest sahtlit kohe tähele. Sinna sahtlisse saab panna laiad ahjuplaadid, mis mujal koledasti ruumi võtaksid.

Kui pliidi kohal olev sein jääb köögikappidest täiesti tühjaks, siis soovitan valida pisut laiema ning visuaalselt köögiga kokkusobiva õhupuhastaja. See on lisaks väga vajalikule abimehele köögis ka lisaks disainielement.

Fotod: Hiie Härm
Fotosid võib kasutada ainult koos viitega sellele veebilehele!