U-kujuline köögimööbel

Mugav poolsaarega köök
Home / U-kujuline köögimööbel

 Väljakutse

Kliendi soov oli täielikult välja vahetada vana köögimööbel. Uus köök pidi tulema poolsaarega ehk U-kujuline. Vajadus oli suurema tööpinna ja mahukate kappide järele. Samuti pidi leidma koha eraldiseisvale pesumasinale. Köögiga tuli siduda ka keset ruumi seisev puidust post.

 Tulemus

Mõlemas nurgas kasutasin mahukaid nurgakappe. Ühes nurgas on valamu ja selle all prügisüsteem. Valamu kõrval on nõudepesumasin ja siis pesumasin. Teises nurgas on suuri asju mahutav kapp riiuliga ning sahtlid. Köögis pole kunagi sahtleid liiga palju.

Puidust posti ühendasin poolsaarega. Saareotsa lõpetuseks panin lahtise riiuli. Söögitoa poolt sai poolsaar kaetud kapiustega samasuguse plaadiga. Kliendile meeldib see poolsaar väga. See on juba leidnud kasutus sünnipäeval buffee-lauana.

Fotod: Hiie Härm

 Aeg

Selle köögi valmimine võttis vähe aega. Veebruaris käisin kliendil külas mõõtmas ja arutamas. Aprillis oli köök valmis ja paigas. Kokku ligi 3 kuud. Tänu kliendile, kellele meeldis minupoolt väljapakutud köögimööbli asetus ja disain ning mööbel läks kiiresti tehasesse tootmisse.

PIldil on kuldse tamme immitatsiooniga köögimööbel. Keskel on integreeritud ahi ja kummalgipool seda on samalaiad sahtlid. Kolm sahtlit ülevalt alla.