Valge romantiline köök

Mugav ja käepärane
Home / Valge romantiline köök

 Väljakutse

Selle köögimööbli väljakutse seisnes selles, et mulle anti täiesti vabad käed. Klient ütles, et tee selline köök, nagu teeksid endale. Väga tore ju! Aga päriselt hakkab seal elama siiski selle köögi omanik ja temale peab see köök meeldima. See ongi tegelikult kogu köögikujundamise kõige suurem väljakutselõpptulemus peab meeldima ka kliendile!

Akna kõrval on ahjutorn – valge pürolüüsiga ahi on tõstetud kõrgemale, et ei peaks kummarduma, kui ahjust toitu välja võtta. Selle kõrval on väike madal cargokapp maitseainete jaoks ning seejärel pliit. Pliidi all on mahukas nurgakapp koos süsteemiga Le Mans.

Pliidi kohal on teleskoop-õhupuhastaja, mis on peidetud kapi sisse. Kapi tagasein on toodud ette ning lisatud väikesed maitseaineriiulid. Nii on ühes kapis kaks asja – kogu ruum on otstarbekalt ära kasutatud.
Ülemine nurgakapp on liigendiga. Ühest uksest tõmmates avanevad mõlemad uksed ning tekib suur avaus asjade ära panemiseks.

Peale nurgakappi tuleb valamukapp, selle kõrval nõudepesumasin, siis sahtlid ning köögimööbli alumise osa lõpetab kumer avatud riiul. Kivivalamu on valitud töötasapinnaga sama värvi. Valamust paremalpool, seina peal oli gaasimõõtja, mis tuli ilusti peitu panna. Tegin selleks pisikese kanduritega riiuli.

Köögimööbli ülemiste kappide rivisse panin ühe kapi klaasuksega ning ühe avatud riiuli. See tekitab köögis pisut õhulisust, kui ainult siledad kappide read. Ülemistel kappidel on käepidemed nupukesed ning alumistel on sangad. Käepidemed valisin moodsa vasetooni, mis harmoneerub tumepruuni tööpinnaga.

Akna alla soovis klient tööpinna materjalist lauda.